Kategorie
Bez kategorii

Klimatyzator na zimę

Wybór urządzenia klimatyzacyjnego zależy od trzech czynników: możliwości montażowych, wielkości chłodzonej przestrzeni oraz opcji dodatkowych. typowe systemy chłodzenia w wersji split wymagają ingerencji w elewację budynku. Należy znaleźć właściwe miejsce na jednostkę zewnętrzną oraz rozprowadzić do pomieszczeń przewody z czynnikiem chłodzącym do zasilania urządzeń pokojowych.

Montując na zewnątrz jednostkę zewnętrzną trzeba pamiętać że poziom hałasu na granicy działki nie może nie może być większy niż 50dB. Należy przeliczyć także wartości z karty technicznej w zależności od odległości. Jednostki wewnętrzne klimatyzatora mogą być zamontowane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 2,8/2,6kW. Moc klimatyzatora w największej mierze zależy od wielkości chłodzonej przestrzeni. Typowo zakłada się moce na poziomie około 100 W mocy chłodzącej na m2 przestrzeni użytkowej dla wysokości 2,75m. Ogromny wpływ ma także nasłonecznienie a tym samy przeszklenia. W lokalach wykorzystywanych prze grupy osób należy także mieć na uwadze ich ilość oraz moc na poziomie 120-200W od osoby w zależności od charakteru czynności.

Z funkcji dodatkowych warto rozważyć opcję ogrzewania. Nowoczesne urządzenia w ze sprężarką inwerterową potrafią efektywnie ogrzewać pomieszczenie w okresach przejściowych a nawet w okresie zimowym. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dwa razy niższy niż grzejnikami elektrycznymi.