Kategorie
Bez kategorii

Grzejnik energooszczędny czyli marketingowe czary

Ostatnimi czasy pojawiło się sporo publikacji o grzejnikach energooszczędnych. Nazwa „grzejniki energooszczędne” pojawia się zawsze w kontekście grzejnika elektrycznego.

Taka nazwa to świadoma manipulacja spotykana w informacji handlowej. Często taka informacja jest bez zastanowienia przekazywana dalej przez nieświadomych pracowników. Sprawia to że pojęcie grzejnika energooszczędnego przenika do podświadomości jako coś co naprawdę występuje.

Grzejniki energooszczędne nie istnieją. Zadaniem kaloryfera jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło rekompensuje straty wynikające z budowy budynku. Z tego powodu można mówić o domu energooszczędnym ponieważ jeżeli jest bardzo dobrze zaizolowany będzie tracił mniej energii.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto zadbać o odpowiednim zamontowaniu grzejników, tak aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Termostat zapewni utrzymywanie odpowiedniej temperatury. Przegrzanie budynku to zawsze niepotrzebna strata. Aby dodatkowo ograniczyć wydatki na energię warto wybrać grzejnik z programatorem tygodniowym. Dzięki temu masz możliwość ustawić każdy dzień tygodnia i porę kiedy w budynku temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny gdy pomieszczenie nie jest używane.

Zobacz w poniższej prezentacji jakie grzejniki elektryczne warto wybrać.