Kategorie
Dom i ogród

Przewody grzejne do dachów i rynien

Przewód grzejny VCDR to elektryczny przewód stosowany do montowania na krawędzi dachów, w rynnach i rurach spustowych. Użytkowany prawidłowo zapobiega zamarzaniu wody w korytach i rurach na dachu, jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom systemu, gromadzeniu się śniegu i lodu, tworzeniu się sopli i powstawaniu zacieków na fasadach budynków.
Kable grzejne VCDR są produkowane w gotowych odcinkach długości od 9m do 175m. Są to kable zasilane z jednej strony, nie trzeba ich ciąć i izolować, wykończone są przewodem zimnym. Wystarczy nitkę przewodu rozłożyć w punkcie montażu i włączyć go do prądu 230V puszki, gniazdka – po dorobieniu wtyczki, lub programatora.
By system przewodów grzewczych był efektywny i funkcjonalny, należy prawidłowo wybrać długość przewodów i moc instalowanego kabla biorąc pod uwagę położenie budynku w danej strefie klimatycznej. Dobór opiera się o tabelę udostępnianą przez wytwórcę obejmującą informacje o punkcie montażu, strefie klimatycznej oraz odpowiadających temu długości przewodów.