Kategorie
Dom i ogród

Grzejniki pokojowe

Grzejniki płytowe to odpowiednio wykorzystywane wzory w domowym ogrzewaniu zasilanym wodą. Urozmaicony wachlarz wymiarów i odmian podłączeń umożliwia dostosowanie do wszelakiego rozwiązania. Kaloryfery płytowe mogą pojawiać się w wersji poziomej jak i pionowej. Wysokości grzejników poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Pojawiają się one w typie z podłączeniem z boku lub dolnym. rozmiar przyłączenia z boku to efekt różnicy całościowej wysokości kaloryfera po odjęciu 5 cm. Rozmiar podłączenia jest istotnym czynnikiem przy doborze grzejnika na odświeżane instalacje. Złe dopasowanie przyłącza jest równoznaczne z dodatkowymi modernizacjami. Wielofunkcyjność modeli pozwala na podłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z przyłączem z dołu mają wszechstronniejszą możliwość przyłączenia. Kanon określa przyłączenie dolne zlokalizowane od spodu grzejnika pokojowego w odległości 8 cm od krawędzi. Alternatywnie kaloryfer ma dodatkowo 4 końcówki do podłączenia bocznego. Kaloryfery Purmo są uniwersalne i można je obracać tylko odmiana jedno-płytowa wymaga definicje kierunku podłączenia od dołu. Kanon stanowi przyłączenie z prawej stronie. W komplecie z kaloryferem płytowym znajdują się korki zaślepiające, odpowietrzniki i zawieszenia.

Na dodatek grzejniki pokojowe z podłączeniem od spodu posiadają fabrycznie wkomponowane wkładki termostatyczne. Siła grzejnika w zakresie pojedynczego wymiaru wzrasta dodając dodatkową płytę grzejna, wzrasta wówczas grzejnika grubość. kaloryfery poziome występują w wersji premium dodana płyta z przodu i można zamawiać je w różnych kolorach. Grzejniki pokojowe ozdobne nie są uniwersalne i kierunek podłączenia należy ustalić przed zamówieniem. Kaloryfery pokojowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

Tak jak i w odmianie poziomej, wydajność dodaje się powiększając jego grubość. Grzejniki płytowe montowane pionowo mają przeważnie przyłącze dolne pośrodku grzejnika, ale istnieje szansa podłączenia go na skraju grzejnika. Tak, jak i w innych wersjach jest możliwość kupić grzejnik w szerokiej ofercie kolorystycznej zawierającej zwykłe, metaliczne czy też strukturalne kolory.
Kaloryfery płytowe dedykowane do instalacji w mieszkaniach poziome i montowane w pionie z uwagi na swoją obszerną mnogość wymiarów i form ukoją wymogi najbardziej wymagającego konsumenta.