Kategorie
Dom i ogród

Kabel samoregulujący się Selftec DW

Kable grzejne samoregulujące się mają szeroki zakres użytkowania. Można używać ich jako układ przeciwoblodzeniowy do dachów, rynien oraz rur spustowych, jak i do zabezpieczenia przed marznięciem rurociągów, zaworów. Jest możliwość, by montować je za pomocą taśmy mocując nitki przewodu wzdłuż rury lub owijając w zależności od wymaganej mocy do zabezpieczenia rury.
Rury i systemy rur można też ochronić przed marznięciem poprzez umieszczenie przewodu grzejnego do wewnątrz rurociągu. Taki rodzaj montażu może być stosowany w rurach pozostających już w eksploatacji i nie wymaga demontażu izolacji lub poprowadzenia kolejnych przepustów. Opisany sposób aplikacji jest możliwy również w rurociągach będących pod pod powierzchnią ziemi.
Wyjątkowym typem kabla grzejnego samoregulującego używanym do zaznaczonego typu montażu jest Elektra SelfTec DW. Posiada on powłokę z polietylenu LDPE dopuszczonego do kontaktu z jedzeniem i atest PZH umożliwiający umieszczenie go w rurociągach z wodą pitną.
Przewód grzewczy SelfTec DW przygotowywany jest w odcinkach na żądanie do samodzielnego zarobienia. Przewód można ciąć na potrzebne odcinki. Umożliwia to wielką dowolność zastosowania. Jedną z wyjątkowych zalet kabla jest
sposobność montażu w już istniejących instalacjach, gdy nie ma akcesu do rur z zewnątrz, bez konieczności zmiany izolacji.
Selftec DW może być wykorzystywany w temperaturze maksymalnej do 65 stopni Celsjusza w odcinku o maksymalnej długości 60m.