Kategorie
Elektronika

Podkładki zapobiegające poślizgom

Stopki zapobiegające poślizgom to nie tylko paski materiału. To również podkładki. Posiadają zastosowanie w każdym miejscu, gdzie jest ważny bezpieczny krok, stabilność i bezpieczeństwo, gdzie istnieje możliwość poślizgnięcia się i przewrócenia się.

Materiały zapobiegające poślizgom to rodzina wyrobów, jaka mieści różnego rodzaju maty gumowe. Unikalne zrobione maty z gumy, umocnione, mogą funkcjonowa| nawet w najbardziej wymagających warunkach. Są plastyczne, nietwarde, równocześnie niezwykle wytrzymałe, zajmują mało miejsca bagażowego. Ta finalna cecha jest równie istotna, jak pozostałe właściwości, bo maty antypoślizgowe często wykorzystywane są przez służby ratunkowe w czasie katastrof, aby asekurować miejsce zdarzenia.

W grupie mat antypoślizgowych znaleźć można maty wielorakiej wysokości, samoprzylepne. Wykonywane są one na zamówienie w podanych przez klienta rozmiarach. Dlatego mogą czynić zadość najbardziej jednostkowe oczekiwania użytkowników.

Maty zapobiegające poślizgom tworzone są z kauczuku EPDM. Dzięki własnym cechom fizycznym i chemicznym jest to materiał o bardzo dużym zakresie zastosowania.

EPDM nie ulega starzeniu się i nie kruszeje, utrzymuje mimo mijania czasu jej parametry elastyczne. Te właśnie zalety wskazały o jej użyciu do wyrobu uszczelnień, które z założenia powinny być i niezawodne.

W składzie zabezpieczeń antypoślizgowych odnajdziemy odbojniki. To duża gama produktów z klejem, które wykorzystywane są w przemyśle meblarskim, transporcie, mają również zastosowanie w wykończeniu biur i lokalów użyteczności publicznej i wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest ochrona antypoślizgowa. Dodatkowo są stosowane do do ochrony podłóg przed zarysowaniem, obniżenia wibracji.